Вегето-судинна дистонія

Що таке вегето-судинна дистонія? Взагалі то - це не смертельно і хворобою назвати не можна. Це наслідок порушення роботи центральної нервової системи, яка провокує такі симптоми як запаморочення, прискорене або уповільнене серцебиття, підвищену пітливість, швидку стомлюваність, неприємні відчуття в кінцівках, і багато іншого. Такі хворі сильно реагують на будь-які зміни погоди.

На сьогоднішній день цей діагноз стоїть на першому місці, який ставлять лікарі-терапевти. У наш час вегето-судинна дистонія стала спостерігатися і у дітей. Постійні стреси, конфлікти в сім'ях, ізольованість або надмірна опіка батьків сприяє розвитку вегето-судинної дистонії в ранньому віці. Такі діти часто хворіють, погано переносять фізичні і розумові навантаження, може підвищуватися температура, пропадає апетит і багато іншого.

Захворювання психологічних, кардіологічних, неврологічних, судинних характерів, в першу чергу провокують вегето-судинну дистонію. Вегетативна нервова система регулює розширення і звуження судин, і якщо відбувається порушення регуляції серцево-судинної системи, то уражається гіпоталамічна структура мозку, яка відіграє важливу роль в організмі людини. Дуже часто причиною розвитку вегето-судинної дистонії стає остеохондроз і хвороби пов'язані з хребтом. Багато хворих, які скаржаться на часте підвищення або зниження артеріального тиску, хиткість при ходьбі, шум у вухах, оніміння кінцівок, навіть не підозрюють, що все це спровоковано остеохондрозом, тому дуже важливо пройти обстеження у фахівця, який допоможе привести хребет в порядок. Походження вегето-судинної дистонії пов'язано зі способом життя людини. Постійні стреси, надмірні фізичні навантаження, нерегулярний сон і багато іншого, призводить до такого діагнозу, як вегето-судинна дистонія.

Для лікування вегето-судинної дистонії потрібен індивідуальний і комплексний підхід, іноді дуже тривалий. Робити це найкраще немедикаментозними методами. До них відносяться раціональне і регулярне харчування, дотримання режиму дня, обмеження емоційних впливів, усунення стресових ситуацій, зменшення фізичних навантажень. Дуже добре допомагає масаж, водні процедури, щадна гімнастика. Ці методи в комплексі з фітотерапією дають, як правило, позитивні результати і хвороба відступає.