Інформація

Що найчастіше заважає звернутися за допомогою?

Помилкові думки:

1. «Психотерапевти лікують божевільних» - це переконання, швидше за все, є наслідком нашої недовірливості до всього нового. За кордоном багато людей звертається за допомогою до рішення проблем і конфліктів до психотерапевтів. Залишається сподіватися, що і для наших співгромадян турбота про своє психічне здоров'я стане, врешті-решт, природною і звичною.

2. Ще одна помилкова думка: «Це занадто дорого» - Висококваліфікована допомога коштує адекватно. Але збиток, який може заподіяти психічний розлад, забирає набагато більше грошей, часу, сил, здоров'я, як у самого хворого, так і у близьких йому людей.
Пам'ятайте, що здоров'я - найважливіше!

3. «Я повинен справлятися сам», «візьми себе в руки» - кажуть собі деякі люди або їхні близькі.

- Ситуація звернення за допомогою до фахівців в області психічного здоров'я сприймається ними як прояв слабкості. Саме по собі прагнення до самостійності дуже гарна якість. Але що б Ви сказали, якби так міркував хворий на цукровий діабет або виразку шлунку? Така позиція - ще одний згубний наслідок неправильного уявлення про природу психічних розладів. Психічні хвороби подібні хвороб тілесним, принаймні, в одному відношенні: залишені без уваги, вони мають властивість посилюватися. Своєчасне звернення за допомогою допомагає заощадити душевні сили для боротьби з реальними труднощами.
Як правило, наявність психічного розладу дає про себе знати у всіх сферах життя, істотно знижуючи її якість. Не дивно, що людина, яка не розуміє, що з ним відбувається, сприймає ці негативні зміни як незворотні. Тим самим він відмовляється від боротьби, що посилює його і без того несприятливий стан.

4. «У моєму стані немає нічого особливого» -переконання багатьох.

- Багато людей помилково вважають, що постійно знижений настрій, дратівливість, підвищена тривожність, страхи, що повторюються непорозуміння в міжособистісних стосунках, відчуття порожнечі і самотності, невикорінні погані звички, відсутність смаку до життя - це звичайні особливості характеру, на які ми ніяк не можемо вплинути . Але часто за цими проявами ховається психічний розлад. Нещасливість - це неприродне, нездорове стан. Душевна рівновага можна і потрібно відновлювати!

5. «Це не лікується» - П'яте помилкова думка.

- Нерозуміння природи своїх страждань часто перешкоджає зверненню по допомогу. Психічні розлади - результат системного дисбалансу. Це означає, що погане самопочуття неминуче супроводжують порушення нейрохимического і ендокринного обміну. Саме тому грамотний фахівець прагне всебічно і ретельно досліджувати роботу всіх систем організму, перш ніж ухвалити діагноз і призначити лікування.

6. «Мій душевний стан - наслідок хвороб тіла».

- Зниження психічного тонусу завжди призводить до падіння імунітету, і людина стає вразливим для тілесних захворювань. Відновлення психічного здоров'я допомагає нам зберігати фізичне здоров'я. Не секрет, що життєрадісні люди, що живуть повним життям, хворіють набагато рідше. Крім того, фізичні нездужання можуть проявлятися як наслідок деяких психічних розладів. Часто люди роками ходять по лікарях, але не можуть знайти причину свого поганого самопочуття. А між тим, відповідь ховається зовсім в іншій області.