Емоційні розлади

Емоційні розлади (депресії, неврози, страхи, невпевненість, тривожно-депресивний стан, панічні атаки, стресові ситуації)

У більшості випадків картина психічних захворювань до кінця не ясна, так як серед факторів, що впливають на поведінку людини є фактори, незалежні від самої людини. Цими факторами є навколишнє середовище, виховання, генетична та біологічна спадщина, які в свою чергу впливають на мозок і на поведінку самої людини. Всі життєві негаразди, смерть близької людини, самотність можуть сприяти розвитку емоційних розладів. При емоційних розладах змінюється поведінка і настрій людини і якщо ці зміни тривалі і заважають справлятися з щоденними справами, то є привід звернутися до фахівця, який з'ясує картину захворювання і обов'язково допоможе з цим впоратися.

При емоційних розладах людина не може контролювати свої дії, що призводить до проблем в сімейному житті, роботі, навчанні. Найпоширеніші емоційні розлади це депресія і тривожно-депресивний стан. Людина, у якого депресія, майже постійно знаходиться в пригніченому стані. Тривожний або сумний настрій, відчуття порожнечі і безнадійності, втрата інтересу до всього, включаючи секс, проблеми з пам'яттю і концентрацією уваги, думки про смерть і навіть спроби до самогубства - все це є ознаками депресії.

У людей з ознаками тривожно-депресивного стану поведінка супроводжується руховою активністю (ажитована депресія), до якої можна віднести дратівливість, піднесений настрій, підвищену балакучість і швидкість мислення, підвищений інтерес до сексу, нездатність вести себе адекватно в суспільстві і правильно оцінювати свої вчинки.

До емоційних розладів, як правило, призводять різні стресові ситуації. Звідси беруться невпевненість, страхи, неврози, панічні атаки, депресії і тривожно-депресивні стани. Всі ці проблеми можна розв'язати, і з ними можна справитися, важливо пам'ятати, що чим швидше людина звернеться до фахівця, тим швидше він повернеться до нормального, повноцінного життя. Самолікуванням краще не займатися, так як від неправильного лікування або зовсім без нього багато емоційних  розладів відновлюється, а то і можуть з часом посилитися. Для того щоб поставити правильний діагноз і виключити фізичні захворювання, які можуть викликати схожі симптоми, потрібна консультація у терапевта. Звернувшись до психолога, людина не має ніяких негативних соціальних наслідків, так як його права охороняються законом і лікування проводиться строго індивідуально і в рамках секретності.